Stala se mi taková věc, taková láska na první pohled jako v pohádkách... Samozřejmě vysoce intenzivní, jak už zamilovanost bývá. Nebo možná i víc, než jen zamilovanost. Plánuju nám budoucnost, rozdíly a překážky mě nezajímají... Vím, že tohle je někdo, s kým chci dožít. Zestárnout.
Jenže má nemoc s vyšším rizikem, že nepřežije léčbu.
Chci být u toho, chci být podpora, chci se starat, chci pomoct.
Proč vám sem píšu, protože jsem teď ve stavu, kdy nemůžu skoro mluvit. Jak to mam psychicky dát? Už teď, když mě napadne, že mi odejde, tak mám na krajíčku a chce se mi zvracet, jak jen ta myšlenka bolí. Nebo, že třeba nebudu moc pomáhat a ošetřovat, že nebudem spolu, až si tím bude procházet.
Musím to nějak strávit.
Diskuse ke zpovědi
Ke komentáři níže bych ještě dodala, jak myslíš to, že nebudeš moct pomáhat a ošetřovat, že nebudete spolu? Myslíš, že by se tak nemělo dít kvůli tomu, že to on sám nebude chtít, nebo jak?
A dál....ať už je to nemoc jakákoliv, nemusíte jen nečinně čekat, co vám doktoři naservírujou. Všemu můžete nějak pomoct sami. Někdy velmi výrazně.
A jak tenhle svůj úděl přijímá ten druhý člověk? Kdy má léčba probíhat? Na jak dlouho to bude a kdy se bude vědět, že už je to dobrý?
Je jasné, že jsi v silné emocionální situaci a je těžké se s tím vyrovnat. Zde je pár kroků, které by ti mohly pomoci:
1. **Přijmout realitu**: První krok je přijmout realitu, že tvůj partner je nemocný a že léčba může být riziková. Je důležité nenechat se pohltit výhradně negativními scénáři a snažit se vést normální život.
2. **Komunikace**: Mluv s partnerem o svých obavách a strachu. Je důležité vést otevřený a upřímný rozhovor o tom, jak se cítíš. Sdílení tvých pocitů může pomoci zmírnit strach a stres.
3. **Podpůrné skupiny**: Zvaž účast v podpůrných skupinách pro partnery lidí s vážnými nemocemi. Tyto skupiny poskytují prostor pro sdílení zkušeností a pocitů s lidmi, kteří procházejí podobnými situacemi.
4. **Péče o sebe**: Nauč se techniky sebepéče, jako je meditace, jóga, cvičení nebo cokoli, co ti pomůže zvládnout stres a uvolnit se. Je důležité si dát čas na regeneraci a odpočinek.
5. **Profesionální pomoc**: Zvaž možnost konzultace s psychologem nebo poradcem. Profesionální pomoc může být velmi užitečná pro zvládání stresu a strachu.
6. **Vzdělání**: Pokud je to možné, nauč se více o nemoci a léčbě tvého partnera. Vzdělání ti může pomoci lépe pochopit, co můžeš očekávat, a může ti poskytnout pocit kontroly nad situací.
7. **Přítomnost**: Zaměř se na přítomný okamžik. Místo toho, abys se zabýval/a myšlenkami na to, co by mohlo přijít, zaměř se na současnost a užij si čas strávený s partnerem.
Je důležité si uvědomit, že to, co prožíváš, je naprosto normální reakce na velmi těžkou situaci. Není na to jednoznačná odpověď nebo způsob, jak se s tím vyrovnat, ale doufám, že tyto kroky ti mohou pomoci.
Náhodné moudro a přísloví
Více radosti uvidíš u těch, kterých si štěstěna nikdy nevšimla, než u těch, které oputila. (Seneca)
FAQ • Ústava Města • Kontakt
Na tento web se vztahuje autorský zákon platný na území České Republiky v plném znění.
Dále také tzv. Ústava Města Mrtvých = date("Y");?> ©